Колаж за жени од средината на 30-тите
Едноставно живеење Сингл и Запознавање

Средина на 30-тите, женски, слободни и прекрасни

Последното нешто што имав намера да го направам е да го рестартирам мојот блог со револт над друг блог. Но, кога го видов насловот на написот на Vogue.com споделен на Твитер пред неколку недели, моите бисквити изгореа. „Како станав последната слободна личност во мојата група?“ Ака, „Средината на 30-тите и сингл: Дали чекав премногу долго…

Депресивна жена
Ментално и емоционално здравје Супер интроверт

Даун денови и како да се справиме со нив

Тоа се подразбира. Мразам денови. Кои се долните денови? Долни денови се оние моменти кога ќе влезете во вашата глава за нешто тривијално и глупаво. Можеби сте заборавиле нешто во самопослуга и сега ќе доцните на забава. Или можеби некој пријател не ви се јавил кога чувствувавте дека ви требаат нивните their

Најголемото нешто досега

Најголемото нешто одсекогаш # 1: Зелена убавина

Минатата година, во срцето на карантинот на КОВИД-19, повеќе од кога и да се задлабочив во мрежните ресурси за природна нега на коса. Да се ​​биде дома сигурно ми даде дополнително време за да го сторам тоа, и знаев дека не сум единствениот. Пријатели, семејство, соработници, форуми преку Интернет - скоро секој одгледувач на коса за кој бев свесен, одлучија да им дозволат на нивните прамени да растат со минимални

Девојче што седи на езерото
Белетристика и сатира

Враќање на блогот назад (ака Среќна Нова Година!)

Поздрав, сите, и среќна, Среќна Нова година! Мислам дека сите можеме да се согласиме дека не сме особено разочарани што гледаме 2020 година. Но, кој знае - можеби некои од нас се. Знам дека сите сме желни да ги оставиме последните 365 дена далеку зад нас, но да се осигураме дека се сеќаваме зошто сме толку благодарни за појавата на новата година,

бренди во лотос
Едноставно живеење

Умот на Б да заврши одредена работа - повторно

Thisе го направам ова брзо и валкано. Како колектив, сите сме минувале низ една грижа на годината досега во 2020 година. Индивидуално, можам само да замислам низ што поминувате сите - и да чувствувате, покрај сите случувања. Што се однесува до мене, тоа беше какофонија на ментални, емоционални и физички ролери, за толку многу

Ментално и емоционално здравје Белетристика и сатира

Посакувам чудовиштата да престанат

Втора вечер по ред, тоа се случи. Овој пат, стоев во мојата кујна и се консултирав со мојот Google Home за тоа колку долго можам безбедно да го стопам суровото месо на собна температура пред да започнат да растат бактериите. Во моментот кога тревогата, алармот за јавна тревога го проби заклучениот екран на мојот паметен телефон додека седеше во дневната соба, јас…

За нега на коса

Природни состојки Омразата на мојата коса (можеби и ваша)

Добро, добро - значи, ова не е највозбудливиот или најдинамичниот пост на блогот што може да се врати во тек. Сепак, тоа е крајно релевантно за мене во моментов. За тоа време, кога престојот дома е корисен и за себе и за сите други, имам многу време да размислувам за начинот на кој живеам. Моите пријатели и семејство се…

Ментално и емоционално здравје Едноставно живеење

Среќен меѓународен ден на жената !!!

Би сакал да мислам дека летното сметање на времето беше исто толку желно како и ние останатите да го започнеме овој прекрасен ден - овој ден каде (иако треба да го славиме секој ден) формално ги славиме жените насекаде. Како жена, секогаш сум се борел со мојот идентитет - односно, како можам да бидам најдобрата жена што можам да бидам? Дали се обидувам

Сингл и Запознавање

Начините со кои се забавуваме

Како те сакам? Дозволете ми да ги избројам начините. Елизабет Барет Браунинг Требаше да сфатам одамна дека само луди работи се случуваат во 11 часот навечер. За мене, се обидував да пронајдам душек кревет во кутија со големина на кралица низ влезната врата, додека чекав да дојде еден од моите пријатели по работа и да ми помогне

Само-грижа Едноставно живеење

2020 година: Година на решенија и трансформација

Кликнете овде за да одите директно на „решавањето“ на мојата новогодишна 2020 година! Интересно откритие е да сфатите добро во вашата зрелост дека сте прилично непроменети, лични на личноста, уште од кога сте биле дете. Ако сте биле уредни како деца, инстинктивно ги ставате вашите играчки по игра, веројатно сепак наоѓате слатко задоволство да ја одржувате таа чистота во your