Gjëja më e Madhe ndonjëherë

Gjëja më e Madhe EVER # 1: Bukuria e Gjelbër

Vitin e kaluar, në zemër të karantinës së COVID-19, unë u zhyta më shumë se kurrë në burimet në internet të kujdesit natyror të flokëve. Të qenit në shtëpi sigurisht që më dha kohën shtesë për ta bërë këtë dhe e dija që nuk isha i vetmi. Miq, familje, bashkëpunëtorë, forume në internet - pothuajse çdo prodhues flokësh për të cilin isha i vetëdijshëm kishte vendosur të linte flokët e tyre të rriteshin me minimum

Vajzë e ulur në liqen
Fiction & Satire

Rikthimi i Blog-ut (aka Gëzuar Vitin e Ri!)

Përshëndetje, të gjithë, dhe të lumtur, Gëzuar Vitin e Ri! Mendoj se të gjithë mund të pajtohemi se nuk jemi veçanërisht të zhgënjyer kur shohim vitin 2020. Por kush e di - mbase disa prej nesh janë. Unë e di që të gjithë jemi të etur për të lënë 365 ditët e fundit shumë prapa nesh, por për të siguruar që të kujtojmë pse jemi kaq mirënjohës për shfaqjen e vitit të ri,

marke në lotus
Thjesht Jetesa

Mendja e B-së për të bërë disa punë - përsëri

Unë do ta bëj këtë shpejt dhe pis. Si kolektiv, ne të gjithë kemi kaluar një dreq të një viti deri më tani në vitin 2020. Individualisht, unë vetëm mund të imagjinoj atë që po përjetoni të gjithë - dhe që ndjeni, mbi të gjitha ngjarjet. Sa për veten time, ka qenë një kakofoni e roletave mendore, emocionale dhe fizike për kaq shumë…

Shëndeti mendor dhe emocional Fiction & Satire

Uroj që monstrat të ndalen

Për natën e dytë me radhë, ndodhi. Këtë herë, unë isha duke qëndruar në kuzhinën time duke u këshilluar me Google Home për sa kohë mund të shkrija në mënyrë të sigurt mishin e gjallë në temperaturën e dhomës para se bakteret të fillonin të rriteshin. Në momentin që alarmi i alarmit publik, shpërtheu në ekranin e kyçur të smartphone-it tim ndërsa ulej në dhomën e ndenjes, unë

Kujdesi për flokët

Përbërësit natyral Flokët e mi urren (Mund Tuaj, Shumë)

Mirë, në rregull - kështu që ky nuk është postimi më emocionues ose dinamik i blog-ut për t'u rikthyer në rrjedhë. Megjithatë, është jashtëzakonisht e rëndësishme për mua tani. Gjatë kësaj kohe kur qëndrimi në shtëpi është i dobishëm si për veten time, ashtu edhe për të gjithë të tjerët, kam shumë kohë për të reflektuar në mënyrën se si po jetoj. Shokët dhe familja ime janë

Beqar dhe Takim

Mënyrat me të cilat datojmë

Si te dua ty? Më lejoni të numëroj mënyrat. Elizabeth Barrett Browning Unë duhet ta kisha kuptuar kohë më parë se vetëm gjërat e çmendura ndodhin në orën 11 të natës. Për mua, unë isha duke u përpjekur të gjeja një dyshek të madh të një mbretëreshe në një kuti përmes derës time, ndërsa prisja që një nga miqtë e mi të vinte pas punës dhe të më ndihmonte ...

Vetë-kujdesit Thjesht Jetesa

2020: Viti i Zgjidhjeve dhe Transformimit

Klikoni këtu për të shkuar drejt te "zgjidhjet" e Vitit të Ri 2020! Anshtë një zbulim interesant për të kuptuar mirë në moshën e pjekurisë tuaj që jeni shumë e pandryshuar, e personalizuar, që kur keni qenë fëmijë. Nëse keni qenë i zoti si fëmijë, duke i lënë lodrat tuaja instinktivisht pasi keni luajtur, ju ndoshta ende gjeni kënaqësi të ëmbël në ruajtjen e asaj pastërtie në